Artykuł sponsorowany

Okna PCV - montaż i koszty

Okna PCV - montaż i koszty

Okna PCV to coraz częściej wybierane rozwiązanie zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynkach. Ich popularność wynika z wielu zalet, takich jak wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna, trwałość oraz estetyka. Montaż okien PCV może wydawać się prostym zadaniem, jednak warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu oraz jakie są koszty związane z jego instalacją. W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty dotyczące montażu i kosztów okien PCV.

Wybór odpowiednich okien PCV

Wybierając okna PCV, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zdecydować się na odpowiednią ilość komór w profilu okiennym – im więcej komór, tym lepsza izolacyjność termiczna i akustyczna. Zazwyczaj spotykane są profile 5-, 6-, 7-, czy nawet 8-komorowe. Kolejnym ważnym elementem jest grubość szyby – im grubsza, tym lepiej tłumi dźwięki i utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Standardowo stosowane są szyby o grubości 24 mm, ale można również spotkać grubości 36 mm czy nawet 48 mm. Ważne jest także sprawdzenie współczynnika przenikania ciepła (Uw) – im niższa wartość, tym lepsza izolacja termiczna okna

Montaż okien PCV

Montaż okien PCV powinien być przeprowadzony przez doświadczonych fachowców, którzy mają odpowiednie narzędzia i wiedzę na temat prawidłowego montażu. Istotne jest przede wszystkim zachowanie szczelności połączeń oraz odpowiedniego docisku okna do ramy. Warto zwrócić uwagę na to, aby montaż był przeprowadzony zgodnie z normami i wytycznymi producenta, co zapewni optymalną izolacyjność termiczną i akustyczną oraz długą żywotność okien. 

Koszty montażu okien PCV

Koszty montażu okien PCV mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj i wielkość okna, ilość zamontowanych elementów czy stopień skomplikowania prac. Warto jednak pamiętać, że oszczędzanie na montażu może się okazać zgubne dla efektywności energetycznej budynku oraz komfortu mieszkańców. Średnio koszt montażu jednego okna PCV wynosi od 200 do 400 zł, jednak warto zwrócić uwagę na to, że niektóre firmy oferują niższe ceny za montaż większej ilości okien. Warto również wziąć pod uwagę koszty dodatkowe, takie jak demontaż starych okien, wywóz gruzu czy ewentualne prace wykończeniowe. Jeśli chodzi o wysokiej jakości okna PCV, Poznań i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Sapor.