Artykuł sponsorowany

Rodzaje aparatów słuchowych i ich specyfika

Rodzaje aparatów słuchowych i ich specyfika

Aparaty słuchowe to niezastąpione urządzenia dla osób z niedosłuchem, które pomagają im w codziennym funkcjonowaniu. Dostępne są różne rodzaje aparatów słuchowych, które różnią się między innymi wielkością, technologią oraz funkcjami. W Szczecinie znajdziemy wiele miejsc, gdzie można skorzystać z fachowej pomocy audiologa i dobrać odpowiedni aparat słuchowy. Warto poznać specyfikę poszczególnych rodzajów aparatów słuchowych, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie lub bliskiej osoby.

Niewidoczne aparaty słuchowe – komfort i dyskrecja

Jednym z rodzajów aparatów słuchowych są tzw. niewidoczne aparaty słuchowe, które umieszcza się głęboko w przewodzie słuchowym. Dzięki temu są praktycznie niewidoczne dla innych osób, co jest szczególnie ważne dla osób dbających o swój wygląd i komfort noszenia. Niewidoczne aparaty słuchowe w Szczecinie są dostępne w różnych wariantach, które różnią się między innymi technologią przetwarzania dźwięku oraz funkcjami dodatkowymi. Warto jednak pamiętać, że ze względu na swoje położenie w uchu, mogą być mniej wygodne dla osób z częstymi infekcjami ucha czy alergiami.

Za uchem – uniwersalność i łatwość obsługi

Aparaty słuchowe za uchem to jedne z najbardziej popularnych urządzeń tego typu. Składają się z dwóch części – mikrofonu i procesora dźwięku umieszczonego za uchem oraz przewodu prowadzącego dźwięk do przewodu słuchowego. Aparaty te są łatwe w obsłudze, a ich regulacja nie sprawia problemów nawet starszym osobom. Ponadto, aparaty za uchem są uniwersalne – mogą być stosowane przez osoby z różnym stopniem niedosłuchu. W Szczecinie można znaleźć wiele modeli aparatów słuchowych za uchem, które różnią się między innymi technologią przetwarzania dźwięku, funkcjami dodatkowymi oraz ceną.

Aparaty słuchowe z mocowaniem na kostce

Innym rodzajem aparatów słuchowych są urządzenia z mocowaniem na kostce (BAHA – Bone Anchored Hearing Aid). Są one przeznaczone dla osób, u których tradycyjne aparaty słuchowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, np. z powodu braku przewodu słuchowego czy problemów z błoną bębenkową. Aparaty te przekazują dźwięk bezpośrednio do wnętrza czaszki poprzez specjalny implant umocowany w kości skroniowej. W Szczecinie można skorzystać z konsultacji lekarza specjalisty, który oceni, czy aparat BAHA będzie odpowiedni dla danej osoby oraz przeprowadzi niezbędne badania i zabiegi.