Artykuł sponsorowany

Odstające uszy są twoim kompleksem? Dowiedz się, co można z tym zrobić

Odstające uszy są twoim kompleksem? Dowiedz się, co można z tym zrobić

Odstające uszy to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Dla niektórych może być to jedynie drobna wada urody, ale dla innych stanowi poważny kompleks, wpływający na ich samoocenę i codzienne funkcjonowanie. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje różnorodne metody korekty odstających uszu, które mogą pomóc pozbyć się tego problemu raz na zawsze. 

Korekcja odstających uszu - co warto wiedzieć

Korekcja odstających uszu, znana również jako otoplastyka, to zabieg chirurgiczny mający na celu zmianę kształtu, pozycji lub rozmiaru małżowiny usznej. Zabieg ten może być wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W przypadku dzieci zaleca się przeprowadzenie korekcji w wieku 5–6 lat, gdy małżowina osiąga swoje ostateczne rozmiary i kształt. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien przejść przez konsultację z lekarzem specjalistą, który oceni stan uszu oraz przedstawi możliwe metody korekcji.

Metody korekcji odstających uszu

Istnieje kilka metod korekcji odstających uszu w Przemyślu, które różnią się techniką wykonania oraz stopniem inwazyjności. Jedną z popularnych metod jest tzw. metoda Mustarde, polegająca na przecięciu skóry za uchem, a następnie zszywaniu chrząstki w odpowiednich miejscach, aby uzyskać pożądany efekt. Inna metoda to tzw. otoplastyka nieinwazyjna, która polega na wprowadzeniu do małżowiny specjalnych nici, które umożliwiają zmianę jej kształtu bez konieczności przecinania skóry. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rekomendacji lekarza.

Przebieg zabiegu korekcji odstających uszu

Zabieg korekcji odstających uszu przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, choć w przypadku dzieci może być stosowane również znieczulenie ogólne. Czas trwania zabiegu zależy od wybranej metody i stopnia skomplikowania przypadku, ale zwykle nie przekracza 2 godzin. Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort i ból, który można łatwo złagodzić za pomocą leków przeciwbólowych. Warto pamiętać, że po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza oraz dbać o higienę miejsca operowanego, aby uniknąć powikłań.