Artykuł sponsorowany

Licówki i ich zalety

Licówki i ich zalety

Licówki stomatologiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie w dziedzinie estetyki jamy ustnej. Dzięki nim pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, niezależnie od stanu ich naturalnych zębów. W ostatnich latach licówki stały się dostępne dla szerszego grona osób, a nowoczesne technologie sprawiają, że efekty ich stosowania są coraz lepsze. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i poznać jego zalety.

Czym są licówki?

Licówki to cienkie płytki wykonane z materiałów takich jak porcelana czy kompozyt, które nakładane są na powierzchnię zębów w celu poprawy ich wyglądu. Stosuje się je głównie w przypadkach, gdy pacjent ma przebarwienia, nierówności lub uszkodzenia szkliwa. Licówki mogą być również stosowane do zamaskowania niewielkich szczelin między zębami czy korekcji ich ustawienia. Są one trwałe i odporne na plamy, co sprawia, że stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących poprawić estetykę swojego uśmiechu.

Zalety licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe charakteryzują się wysoką estetyką i trwałością. Porcelana doskonale imituje naturalne szkliwo zęba, dzięki czemu licówki są praktycznie niewidoczne. Ponadto są one odporne na przebarwienia i plamy, co sprawia, że pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat. Licówki porcelanowe są również bardzo trwałe - ich żywotność wynosi nawet 15 lat lub dłużej. Warto jednak pamiętać, że wymagają one precyzyjnego dopasowania i umiejętności lekarza, aby uzyskać optymalny efekt. Jeśli chodzi o takie licówki, Gdańsk i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Anna Dental Clinic.

Zalety licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe to alternatywa dla tych, którzy szukają tańszego rozwiązania niż licówki porcelanowe. Są one wykonane z materiału kompozytowego, który jest łatwiejszy w obróbce i pozwala na szybsze wykonanie zabiegu. Licówki kompozytowe są również mniej inwazyjne dla zęba - w przypadku ich stosowania często nie ma konieczności szlifowania naturalnych zębów pacjenta. Warto jednak zaznaczyć, że licówki kompozytowe nie są tak trwałe jak porcelanowe i mogą być podatne na przebarwienia czy uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu, ale nie mają poważnych problemów stomatologicznych. Mogą być stosowane zarówno u osób z przebarwieniami czy niewielkimi uszkodzeniami szkliwa, jak i u tych, którzy chcą zamaskować niewielkie szczeliny między zębami czy skorygować ich ustawienie.