Artykuł sponsorowany

Jakie dekory ścienne wybrać do łazienki w stylu loftowym?

Jakie dekory ścienne wybrać do łazienki w stylu loftowym?

Łazienka w stylu loftowym to przestrzeń pełna charakteru, gdzie surowe materiały łączą się z nowoczesnym designem. Wybór odpowiednich dekoracji ścian jest kluczowy dla osiągnięcia spójnego wyglądu wnętrza. W tym artykule przedstawimy cztery propozycje dekoracji ścian, które doskonale wpisują się w estetykę loftową i pozwolą stworzyć niepowtarzalny klimat w łazience.

Płytki ceramiczne imitujące beton

Beton to jeden z głównych materiałów używanych w aranżacji wnętrz w stylu loftowym. Płytki ceramiczne imitujące beton są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać efekt surowej, industrialnej przestrzeni. Dostępne są w różnych odcieniach szarości, a także w wersjach z dodatkiem metalicznych elementów czy fakturą przypominającą rdzewienie. Takie dekory ścienne do łazienki można układać zarówno na podłodze, jak i na ścianach, co pozwala na stworzenie spójnego wyglądu całego pomieszczenia.

Cegła na ścianie

Ceglana ściana to kolejny charakterystyczny element wystroju wnętrz w stylu loftowym. Można zdecydować się na odsłonięcie oryginalnej cegły, jeśli jest dostępna, lub zastosować płytki imitujące cegłę. Dostępne są różne rodzaje płytek ceglanych, od tych bardziej nowoczesnych i gładkich, po te z wyraźną fakturą i nierównościami. Ceglana ściana może być również pomalowana na dowolny kolor, co pozwala na wprowadzenie dodatkowego kontrastu do wnętrza.

Metalowe akcenty

Metal to kolejny materiał, który doskonale wpisuje się w estetykę loftową. W łazience warto zastosować metalowe elementy dekoracyjne, takie jak lustra w metalowych ramach czy uchwyty na ręczniki. Można również zdecydować się na metalowe płytki ścienne – np. stalowe czy miedziane – które dodać będą oryginalnego charakteru wnętrzu. Metalowe elementy można łączyć zarówno z betonowymi, jak i ceglanymi ścianami, co pozwala na stworzenie różnorodnych kompozycji.

Dekory ścienne z motywami roślinnymi

Wbrew pozorom, styl loftowy nie musi być pozbawiony naturalnych akcentów. Rośliny wprowadzają do wnętrza życie i sprawiają, że przestrzeń staje się przytulniejsza. W łazience można zastosować dekory ścienne z motywami roślinnymi, takie jak fototapety czy obrazy. Warto wybrać motywy o prostych, geometrycznych kształtach, które będą współgrać z surowym charakterem pozostałych elementów wystroju. Roślinne dekory można łączyć z innymi materiałami, takimi jak beton czy cegła, co pozwoli na stworzenie harmonijnej całości.