Artykuł sponsorowany

Jak przebiega skleroterapia?

Jak przebiega skleroterapia?

Skleroterapia to innowacyjna i nieinwazyjna metoda leczenia żylaków, która zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów. Dzięki swojej skuteczności i minimalnym ryzyku powikłań, staje się coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. W tym artykule przyjrzymy się, jak przebiega ten proces oraz jakie są jego zalety i wskazania do przeprowadzenia.

Proces skleroterapii krok po kroku

Skleroterapia polega na wprowadzeniu do naczynia krwionośnego specjalnego środka sklerotyzującego, który powoduje uszkodzenie ścianki żyły i jej zamknięcie. Zabieg ten jest wykonywany ambulatoryjnie, a jego czas trwania zależy od ilości żylaków do usunięcia. Przed rozpoczęciem terapii lekarz dokonuje dokładnej oceny stanu pacjenta oraz ustala plan leczenia. Następnie, przy użyciu cienkiej igły, wprowadza środek sklerotyzujący bezpośrednio do żylaka. Po każdym zastrzyku lekarz uciska miejsce wkłucia, aby zapobiec powstaniu krwiaka oraz przyspieszyć proces gojenia.

Wskazania do przeprowadzenia skleroterapii

Skleroterapia jest zalecana przede wszystkim pacjentom z żylakami kończyn dolnych, zarówno tych o małym, jak i dużym kalibrze. Zabieg ten może być również stosowany w przypadku niewydolności żył powierzchownych i perforujących oraz w leczeniu pajączków naczyniowych. Skleroterapia jest również często wykorzystywana jako metoda uzupełniająca po operacji żylaków, aby usunąć drobne naczynia krwionośne pozostałe po zabiegu chirurgicznym. Warto jednak pamiętać, że skleroterapia w Radomiu nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta - istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak ciąża, choroby układu krążenia czy alergie na środki sklerotyzujące.

Zalety skleroterapii

Skleroterapia posiada wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami leczenia żylaków. Przede wszystkim jest to zabieg nieinwazyjny, co oznacza brak konieczności przeprowadzenia cięć chirurgicznych oraz znacznie krótszy czas rekonwalescencji. Ponadto skleroterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością - według badań, aż 80% pacjentów zgłasza poprawę stanu naczyń krwionośnych po jednym lub kilku zabiegach. Skleroterapia jest również mniej bolesna niż inne metody leczenia żylaków, a ryzyko powikłań jest minimalne.