Artykuł sponsorowany

Jak produkuje się trawę na rolce?

Jak produkuje się trawę na rolce?

Trawa na rolce to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i łatwo uzyskać piękny, zielony trawnik. Proces jej produkcji jest jednak dość skomplikowany i wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. W artykule postaramy się przybliżyć Wam, jak przebiega ten proces i jakie są jego etapy.

Jakie są pierwsze kroki w produkcji trawy na rolce?

Pierwszym etapem produkcji trawy na rolce jest wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw. Producent musi zadbać o to, aby wybrane gatunki były odporne na choroby, szkodniki oraz warunki atmosferyczne panujące w Polsce. Następnie przygotowuje się glebę pod uprawę - musi być ona odpowiednio przekopana, nawieziona oraz wypoziomowana. Po przygotowaniu gleby przystępuje się do wysiewu nasion. Ważne jest, aby zastosować odpowiednią technikę siewu oraz ilość nasion na metr kwadratowy, aby uzyskać równomierny i gęsty trawnik.

Pielęgnacja trawnika przed ścięciem ma kluczowe znaczenie dla jakości finalnego produktu. Producent trawy musi dbać o regularne nawadnianie, które pozwala na utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby oraz wzrost trawy. Ponadto, konieczne jest systematyczne nawożenie trawnika, aby dostarczyć roślinom niezbędnych składników odżywczych. Ważnym elementem pielęgnacji jest także koszenie trawy - powinno być ono wykonywane co najmniej raz w tygodniu, na wysokość około 4 cm.

Jak przebiega proces ścięcia i zwijania trawy na rolce?

Gdy trawnik osiągnie odpowiednią wysokość i gęstość, można przystąpić do ścięcia i zwijania go na rolki. Proces ten zaczyna się od ścięcia trawy specjalną maszyną tnącą, która jednocześnie oddziela ją od korzeni. Następnie, za pomocą kolejnej maszyny, trawa jest zwijana na rolki o ustalonej szerokości i długości. Ważne jest, aby cały proces przebiegał sprawnie i szybko, ponieważ opóźnienia mogą negatywnie wpłynąć na jakość trawy oraz jej właściwości przywracania się po przeniesieniu na nowe miejsce.

Transport trawy na rolce musi być przeprowadzony w sposób, który zapewni jej jak najlepsze warunki. Rolki z trawą powinny być przewożone na specjalnych paletach, które ułatwiają załadunek i rozładunek. Ważne jest, aby trawa była dostarczona na miejsce docelowe jak najszybciej po ścięciu, ponieważ długotrwałe przechowywanie może wpłynąć na jej jakość. Po dostarczeniu trawy na rolce na miejsce, należy ją jak najszybciej rozwinąć i ułożyć na przygotowanej wcześniej glebie.