Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić kaptury foliowe na palety? Porady producenta

Dlaczego warto kupić kaptury foliowe na palety? Porady producenta

Kaptury foliowe na palety to niezbędny element w procesie magazynowania i transportu towarów. Zapewniają one ochronę przed kurzem, wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Warto zatem zainwestować w wysokiej jakości kaptury foliowe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim produktom. W tym artykule przedstawiamy porady producenta na temat wyboru odpowiednich kapturów foliowych oraz ich zalet.

Zalety stosowania kapturów foliowych

Kaptury foliowe na palety przynoszą wiele korzyści dla przedsiębiorstw zajmujących się magazynowaniem i transportem towarów. Po pierwsze, zapewniają one doskonałą ochronę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy silny wiatr. Po drugie, chronią towary przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak otarcia czy uderzenia. Po trzecie, kaptury foliowe pozwalają na utrzymanie porządku i estetyki na magazynie oraz podczas transportu. Wreszcie, stosowanie kapturów foliowych może przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z reklamacjami oraz zwrotami uszkodzonych produktów.

Wybór odpowiedniej grubości kapturów foliowych

W zależności od rodzaju produktów przeznaczonych do transportu oraz specyfiki danej branży, warto zwrócić uwagę na grubość kapturów foliowych. Grubość folii wpływa bowiem na jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Producent kapturów foliowych na palety oferuje towary o różnej grubości, zwykle od 20 do 200 mikronów. Im większa grubość folii, tym lepsza ochrona produktów. Warto jednak pamiętać, że zwiększenie grubości folii może wpłynąć na jej cenę oraz wagę, co może być istotne przy dużych ilościach towarów.

Rodzaje kapturów foliowych - termokurczliwe czy rozciągliwe

Kaptury foliowe można podzielić na dwa główne rodzaje – termokurczliwe i rozciągliwe. Kaptury termokurczliwe wykonane są z folii poliolefinowej lub polietylenowej, która kurczy się pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu, kaptury termokurczliwe idealnie przylegają do palety, zapewniając doskonałą ochronę przed wilgocią i kurzem. Kaptury rozciągliwe natomiast są wykonane z elastycznej folii polietylenowej, która po rozciągnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ten rodzaj kapturów jest szczególnie przydatny w przypadku nieregularnych kształtów palet oraz gdy wymagana jest większa elastyczność.