Artykuł sponsorowany

Jakie przekłucia uszu są obecnie najpopularniejsze?

Jakie przekłucia uszu są obecnie najpopularniejsze?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania przekłuwaniami uszu, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Trend ten nie tylko dotyczy klasycznych kolczyków, ale także bardziej awangardowych i oryginalnych przekłuć. Warto przyjrzeć się bliżej, jakie rodzaje przekłuć cieszą się obecnie największą popularnością i dlaczego warto zdecydować się na taką formę ozdoby ciała. W tym artykule przedstawimy cztery najpopularniejsze rodzaje przekłuć uszu, które zdobywają coraz większe uznanie wśród miłośników piercingu.

Czy helix to przekłucie dla każdego?

Helix to przekłucie znajdujące się na górnej części małżowiny usznej. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc na kolczyk w ostatnich latach. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego estetykę oraz możliwość łączenia z innymi rodzajami przekłuć. Helix może być noszony zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a jego wykonanie nie wiąże się z dużym bólem ani ryzykiem powikłań. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na zabieg przekłuwania, dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistą.

Przekłucie tragus to kolejny hit wśród miłośników piercingu. Tragus to mały, chrząstkowy wyrostek na przedniej części ucha, który może być ozdobiony kolczykiem lub innym rodzajem biżuterii. Przekłuwanie uszu w centrum Warszawy oferuje szeroki wybór wzorów i kształtów kolczyków do przekłucia tragus, co pozwala na wyrażenie swojego stylu i indywidualności. Zaletą tego rodzaju przekłucia jest jego subtelność oraz możliwość łatwego ukrycia pod włosami lub opaską na głowę. Ponadto, przekłucie tragus może pomóc w redukcji bólu głowy oraz migreny dzięki stymulacji punktów akupresuryjnych.

Czy industrial jest odpowiedni dla każdego?

Industrial to przekłucie, które polega na połączeniu dwóch oddzielnych otworów w chrząstce ucha za pomocą jednego kolczyka. Jest to jedno z bardziej awangardowych i oryginalnych przekłuć, które wymaga nieco większej odwagi oraz zaufania do swojego piercera. Wykonanie industrialu wiąże się z większym bólem niż inne rodzaje przekłuć, a także z dłuższym czasem gojenia się rany. Dlatego przed zdecydowaniem się na ten rodzaj przekłucia warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję oraz skonsultować się ze specjalistą, który oceni, czy nasza anatomia ucha pozwala na bezpieczne wykonanie tego zabiegu.